Pianka Pur

Pianka Pur

pianka purCo to jest pianka pur?

Pianka pur to produkt, który złożony jest z dwóch składników: poliolu i izocyjanu. Najważniejsze będzie dobre wymieszanie tych składników i od tego zależy czy powstanie dobrze zmieszana pianka. Polega to na reakcji chemicznej, w ramach której dochodzi do rozkurczu i tworzy się w ten sposób pianka. Natrysk pianki polega na dwóch różnorakich systemach:

- komórkowy otwarty - tutaj gęstość pianek występuje w okolicach 8-12 kg/m3. W tych piankach można mówić o kilku głównych cechach. Najważniejszy współczynnik It jest na poziomie 0,030 W/mK przy czym otwartych jest około 90%. Pianki takie są bardzo dobrze wygłuszające i dlatego bardzo dobrze nadają się na poddasze a także w ramach ścianek działowych w budynkach.

- komórkowo zamknięty - tutaj natrysk jest na dużo większej gęstości i może występować w dwóch różnych formach: 35 kg/m3 oraz 65-70 kg/m3. W tym przypadku współczynnik It jest niższy i sięga poziomu 0.020 W/mK oczywiście przy 90% zamkniętych komórek. Taki produkt będzie się charakteryzował dużą dyfuzyjnością i nie będzie chłonął wody co jest jego dużą zaletą. Nadaje się do stosowania na zewnątrz budynków, ale wtedy trzeba dodatkowo myśleć także o zabezpieczeniu przez działaniem promieni UV. Pianka komórkowo zamknięta jest szczególnie wytrzymała, nie będzie butwieć a dzięki niej budynek jest zabezpieczony przed wiatrem i wilgocią. Niska jest również waga takiej pianki, dlatego nawet na dużych powierzchniach będzie się dobrze sprawować.

Pianka charakteryzuje się odpornością na wstrząsy a poza tym nie będzie także skraplać się woda, dzięki czemu nadaje się do chłodni czy miejsc, gdzie się chowa drób. Jeśli chodzi o stosowanie pianki pur to można mówić o ich licznych zaletach takiego produktu:

- gwarantuje świetną izolację wszystkich spoin i przerw, dzięki temu izolacja staje się skuteczniejsza

- izolacja ma doskonałe właściwości, nawet jeśli przygotuje się jej niewielką grubość, przez piankę słabo przenika ciepło i dlatego również takie niedostępne miejsca można nią dobrze zaizolować

- pianka charakteryzuje się przyczepnością do podłoża i dlatego bardzo dobrze dolega do ścian, jak druga skóra.

- pianka pozwoli na przedłużenie żywotności budynków, twarda pianka to także element, który będzie wzmacniał konstrukcje

- piankę bardzo szybko się układa, jeśli tylko jest dobra pogoda to można ułożyć nawet 1000 m2 dziennie

- ułożenie pianki PUR znacząco poprawia klimat pomieszczeń

- pianka nie obciąża nadmiernie budynków, dlatego nawet jeśli na dachach będzie pojawiał się śnieg nie będzie z tym większego problemu.