Piana poliuretanowa jako materiał izolacyjny

Piana poliuretanowa jako materiał izolacyjny

pianka poliuretanowa Gdy analizujemy rynek izolacji nie możemy nie zwrócić uwagi na to, że przez długi okres charakteryzowała go dominacja materiałów tradycyjnych, dla których typowe było między innymi to, że posiadały szereg wad. Oczywiście, stosowanie tak wełny, jak i styropianu wydawało się opłacalne z uwagi na niską cenę rozwiązań tego typu, należało mieć jednak świadomość tego, że nie będą to materiały, które uporają się ze wszystkimi pustkami.

Mostki termiczne nie były zresztą wcale jedynym problemem, z którym należało się w takiej sytuacji skonfrontować. Nie bez znaczenia było i to, że wiele powierzchni charakteryzowało się nietypowymi kształtami, problemem mogło być przy tym również połączenie kilku nietypowych konstrukcji. W każdym z wymienionych przypadków okazywało się, że zapewnienie odpowiedniej izolacji było co najmniej problematyczne. Na szczęście, dziś nie musimy już martwić się z powodu tego rodzaju niedogodności, znikają one bowiem w tej samej chwili, w której decydujemy się na wybór nowoczesnej izolacji natryskowej z wykorzystaniem piany poliuretanowej. Jest to sposób nie tylko bardzo szybki, ale również wyjątkowo efektywny, nie bez znaczenia jest zaś i to, że osoby decydujące się na jego zastosowanie nie muszą obawiać się generowania odpadów.

izolacja pianką poliuretanowąIzolacja z wykorzystaniem pianki PUR znana jest również z tego, że dociera nawet w te miejsca, które wydają się najbardziej niedostępne tworząc monolityczną warstwę izolacyjną, która nie tylko nie posiada żadnych przerw roboczych, ale również niweluje powstawanie mostków termicznych. Sama pianka poliuretanowa nie powinna być zresztą dla nas zbyt dużym zaskoczeniem, nie powinniśmy bowiem zapominać o powszechności poliuretanów, z którymi mamy dziś do czynienia w każdej dziedzinie naszego życia. Bardzo często nawet nie jesteśmy świadomi tego, jak wiele przedmiotów z naszego otoczenia jest wykonanych z ich wykorzystaniem. Pianka PUR pojawia się przecież już choćby w drzwiach mieszkalnych i chłodniczych, a także w bramach modułowych. Izolacja z jej wykorzystaniem odbywa się przy wykorzystaniu oryginalnych urządzeń wysokociśnieniowych i jest wykorzystywana między innymi w budownictwie mieszkaniowym, inwentarskim, przechowalniczym, a nawet przemysłowym. Składa się przy tym z dwóch komponentów.